by

Zabudowa skrzyni pickupa: roleta vs klapa

Pickup jest niezwykle wszechstronnym i funkcjonalnym pojazdem. Zwykle wybiera się ten rodzaj samochodu, jeśli będzie wykorzystywane do częstego przewozu większych ładunków, które miałyby problem ze zmieszczeniem się w bagażniku. Skrzynia ładunkowa w pickupie oferuje znacznie większą przestrzeń. Ponadto samochód ten jest idealnym środkiem transportu dla podróżników, ponieważ zmieści sporo wyposażenia, a także świetnie sobie poradzi na wielu różnych drogach, w tym nieutwardzonych. 

Jaka zabudowa do skrzyni ładunkowej?

Zabudowa skrzyni pickupa jest praktycznym rozwiązaniem na zwiększenie użyteczności samochodu. Na rynku najpopularniejsze są dwa sposoby zamykania skrzyni ładunkowej. Może to być sztywna klapa, którą otwiera się w podobny sposób jak maskę samochodu, natomiast drugim rozwiązaniem jest zwijająca się roleta. Działą to podobnie jak rolowana brama garażowa. Który z tych sposobów jest lepszy?

Klapa skrzyni ładunkowej

Klapa jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Jest to solidna konstrukcja, łatwa w obsłudze i użytkowaniu. Nie ma tutaj elementów, które mogłyby się szybko zużyć czy zepsuć. Jednak rozważając taką klapę warto mieć na uwadze fakt, że otwarcie nie będzie możliwe, jeśli na skrzyni ładunkowej zainstalowane są też belki bagażnika dachowego. Tego typu zabudowa skrzyni jest dobra w przypadku, kiedy nad skrzynią nie będzie nic instalowane.

Roleta skrzyni ładunkowej

Roleta to kolejne praktycznie rozwiązanie na zamknięcie skrzyni pickupa. Różni się od klapy czy pokrywy tym, że nie otwiera się do góry, a to z kolei oznacza, że nie koliduje z ewentualnymi belkami czy uchwytami i adapterami zamontowanymi na relingach skrzyni. Roleta zwija się w poziomie do kasety umieszczonej w tylnej części. Rolety wykonywane są z trwałych i grubych, aluminiowych profili odpornych na warunki zewnętrzne, jak i na próby włamania.

Jaką wybrać zabudowę skrzyni pickupa?

To jaką wybierzesz skrzynię zależeć będzie od tego w jaki sposób chcesz użytkować samochód, jakie ładunki będziesz przewozić oraz czy na skrzyni będą zainstalowane dodatkowe akcesoria. Na wybór może mieć też wpływ wygląd zabudowy czy jej cena.

Przykłady dla porównania:

 

klapa zabudowa skrzyni
Zabudowa skrzyni w formie pokrywy.
roleta skrzyni volkswagen

Zabudowa skrzyni w formie rolety zwijanej.